افتتاح کارخانه سناتور کود تولید انواع کود های آلی در لارستان

کارخانه کود های ارگانیک سناتور کود با حضور امام جمعه شهرستان و تعداد زیادی از مسئولان دولتی در تاریخ چهارشنبه 1 اسفند ماه 1398 افتتاح شد.

افتتاحه کارخانه

در مراسم افتتاح کراخانه سناتور کود قرار شد تعدادی از جوانهای لارستانی و صحرای باغ نان خانواده شان را از این کارخانه نوپا به خانه ببرند و از مزیت های بیشمار کود های ارگانیک نسبت به کودهای شیمیایی سخن گفته شد و  امید آنکه کشاورزان شهرستان با محصولاتی با کیفیت رونق بگیرد.

در حین صحبت، رفتیم به باغچه کوچکی که درگوشه ای از محیط کارخانه بود و محصولاتی که با کود ارگانیک ساخت کارخانه سناتور کود پرورش یافته  را از نزدیک تماشا کردیم تا تفاوت کود شیمیایی و ارگانیک را بهتر درک کنیم.

رحمانی می گفت: بدلیل وضعیت بازار و آشنا نبودن قشر کشاورز منطقه با مزیت های کود ارگانیک فعلا با 1درصد توان تولید در حال کارکردن است. و نیازمند حمایت بیشتر مسئولان دولتی از این واحد تولیدی نوپاست.

نکته ای که بیش از همه حرفهای رد و بدل شده برایمان جالب بود صرفه جویی در مصرف آب با استفاده از خاصیت رشد سریعتر محصولات کشاورزی  با کود سناتور کود است که میتواند در شرایط بی آبی منطقه  بسیار مناسب باشد.

مخصوصا که قیمت کود شیمیایی و ارگانیک برابر است و کشاورز با صرف هزینه معمول میتواند محصولی به مراتب سالم تر و پربار تر برداشت کند که در نهایت سود مناسبی هم در بر خواهد داشت.

آنچه که باید به آن اشاره کرد اینست که به نظر می رسد جهاد کشاورزی  شهرستان باید برای  آگاهی دهی به کشاورزان در استفاده از کودهای ارگانیک ، بازاریابی و حمایت  از این کارخانه کم نظیر در استان فارس اقدامات موثر تری انجام دهد

تولید کو آلی

 

تولید کود ارگانیک